KONTAKT

Nowoczesna gospodarka ściekowa dla Kielc

Projekt "Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego – etap II"

jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

4,2 km

Planowanej kanalizacji sanitarnej

391

Mieszkańców objętych Projektem

18,2 mln zł

Wartość Projektu

7,5 mln zł

Kwota dofinansowania

O PROJEKCIEDlaczego budowa kanalizacji jest potrzebna?

Projekt to kluczowa inwestycja dla przyszłości Kielc – nowoczesna kanalizacja chroni środowisko, poprawia jakość życia i spełnia wymogi prawa unijnego.

SKUTECZNA OCHRONA WÓD PODZIEMNYCH
Ochrona środowiska, ponieważ kanalizacja umożliwi skuteczniejsze gospodarowanie ściekami i zapobiegnie ich przedostawaniu się do gleby i wód.
WYŻSZY KOMFORT ŻYCIA
Możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej, co oznacza koniec problemów związanych z opróżnianiem szamb i większy komfort użytkowania nieruchomości.
NIŻSZY KOSZT ODPROWADZANIA ŚCIEKÓW
Inwestycja w nowoczesną kanalizację minimalizuje ryzyko awarii, co redukuje przyszłe koszty związane z naprawami.
BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE I EKOLOGICZNE
Poprawa standardu życia i higieny poprzez bezpieczne odprowadzanie ścieków.
MAPA PROJEKTU
7 ZADAŃ INWESTYCYJNYCH

Sprawdź w jakich kieleckich ulicach będą prowadzone prace.

CO NOWEGO W PROJEKCIE?Aktualności z budowy

facebook wodociagi kieleckie
Oficjalny profil projektu na Facebooku
Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu projektu na Facebooku, gdzie publikowane są bieżące informacje dotyczące realizowanych działań, wydarzeń, rezultatów projektu oraz aktywn
Czytaj więcej
Budowa kanalizacji ściekowej na ul. Warszawskiej (1)
Budowa kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków na ul. Warszawskiej
Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków na ul. Warszawskiej. Zaawansowanie robót wynosi blisko 30 %. W miejscu zrealizowanej sieci kanalizacyjnej w
Czytaj więcej
wk
Nie zasypiamy na zimę – czas działać!
Do końca listopada ruszy budowa kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w tym rejonie. Cały projekt („Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalneg
Czytaj więcej